31 Mayıs 2014 Cumartesi 09:06
Polis Yatağan işçilerine böyle saldırdı

Ankara’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı girişinde demir bariyerlere kendini zincirleyen Yatağan işçilerine polis biber gazıyla saldırdı. Zincirli eylemde 15 kişi gözaltına alındı.

Ankara Özelleştirme İdaresi önündeki Kurtuluş Parkı’nda günlerdir bekleyen Yatağan işçileri, dün öğle saatlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na geldi. 40 kişilik işçi grubundan 6’sı kendilerini bakanlığın girişindeki demir bariyerlere zincirledi. Soma’da meydana gelen iş cinayetini ve Kemerköy Termik Santrali ile Yeniköy Termik Santrali’nin özelleştirilmesini protesto eden Yatağan işçileri daha sonra açıklama yaptı. Özelleştirmeye karşı çıktıkları belirtilen açıklamada Soma’da yaşanan katliama dikkat çekildi.

Bakanlık girişinden ayrılmayan işçilere açıklamanın ardından çevik kuvvet ekipleri biber gazı ile saldırdı. Kendilerini bakanlığın demir korkuluklarına zincirleyen işçileri, polis ekipleri demir kesme makinasıyla zincirleri keserek gözaltına aldı. Bir grup işçi ise çevik kuvvet ekipleri tarafından bakanlık önünden uzaklaştırıldı.

Zincirli eylemde TES-İŞ Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin’in de aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Son Güncelleme: 31.05.2014 17:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.