22 Şubat 2011 Salı 22:11
Casper işçileri artık fabrika önünde

Sendika, dava açmaya hazırlanıyor.

Birleşik Metal-İş Sendikası'na üye oldukları için işten atılan Casper işçileri, İstanbul Ümraniye'de bulunan fabrika önünde direnişe geçti.

PATRON KAPIDA BEKLİYOR

Casper Bilgisayar işçilerinin, sendikanın çağrılarını kulak vermezken, işyerinde de bazı değişiklikleri gidiliyor.

İşçiler, sendikada yaptıkları toplantıda, servislerin demir parmaklıklar arkasına alındığı, patronunu artık mesai bitiminde kapıda beklediğini ifade etti. Casper işçileri, direnişlerine de artık fabrika önüne taşıdı. İşçiler, "haklarını alana kadar bu direniş devam edecek" diyor.

SENDİKA DAVA AÇACAK

Birleşik Metal-İş Sendikası ise yaptığı açıklamada, "Yetki tespiti geldiği günden itibaren işyeri yönetimiyle birçok kez görüşme talebinde bulunmamıza rağmen, yanıt alınamadı. İşyeri yönetiminin diyalogdan kaçan tavrı, sonuçta işçilerin işten atılmasına kadar vardı.

İşyerinde çalışma barışı isteniyorsa; işçilerin sendikalaşma hakkına saygı duyulmalı ve atılan işçiler geri alınmalıdır.

Birleşik Metal-İş Sendikası olarak elbette sendikalı oldukları için haksız yere işten çıkartılan arkadaşlarımızın haklarına sahip çıkacağız, yasal girişimlerimizi yapıp davalarını açacağız" denildi.

ETHA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
AHMET ALPOGAN 2011-02-24 00:12:08

Casper dışardan bakılınca ismi büyük maaşları küçük bir şirket belli ki patron trilyonluk olsun işçinin maaşıda kuruş misali,düşmez kalkmaz bir Yüce Allah,bugunde yarında o işçiye muhtaçsın,muhtaçta olacaksın.

Avatar
atmaca 2011-02-24 00:17:25

Patronluk o şirketi yönetmek degildir,işçinin sorunlarını,sıkıntılarını paylaşmaktır.İşçisinin hakettigini vermektir.Casper da müşteriye senin teknolojın senin hayatın,işçisine de sana ne gerek hayat sana ne gerek teknoloji diyor.

Avatar
cassper casper 2011-02-24 18:25:57

CASPER BİLGİSAYAR DİĞER MARKALAR GİBİ YURT DIŞINDA YAPILIP GELSE IYI OLUR.URETIMDEN SEVKİYATINA KARDAR BU KADAR PERSONELE GEREK KALMAZ.DİĞER BÜYÜK MARKALAR GİBİ 5 KİŞİLİK KADROYLA ÇALIŞIR.ÜRETİM İSTİHDAM HİKAYE.PARALARI TOPLAR YURT DIŞINDA HARCARLAR.ESAS DİĞER MARKALARIN KAPİTALİST SİSTEMLE GELİP ÜRÜNLERİNİ SATIP PARALARI TOPLAYIP GÖTÜREN MARKALARA BAKIN.ZANNEDERSEM DİĞER MARKALARIN NİYETİ CASPER MARKASININ ÜRETİMİNİ YAVAŞLATARAK KENDİLERİNE PAZAR AÇMAK.

Avatar
arangoli 2011-02-25 22:29:10

sendikaya girme mucadelesi veren arkadaşları tebrik ederim.. türkiye için mücadele veren atalaramız gibi, casper calışanlarının yapmış oluğu mucadeleyi gönülden destekliyorum. casper çalışanları haklarıni zamanında alacağına inanıyorum.