Hawking: Dünyanın sonunu uzaylılar getirebilir

Hawking’e göre, matematiksel olarak dünya dışı varlıkların var olduğunu kabul etmek oldukça olası bir teori

Hawking: Dünyanın sonunu uzaylılar getirebilir

Ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, dünya dışı varlıkların gezegenimizi keşfetmesinin insanlığın sonunu getirebileceği uyarısında bulundu.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Stephen Hawking, İspanya'da yayın yapan 'Spain's El Paris'e verdiği mülakatta dünya dışı varlıklar ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Söz konusu röportajda dünya dışı varlıkların başka bir deyişle uzaylıların insanlığın sonunu getirebileceği uyarısında bulunan Hawking, bu yönde araştırmalarda bulunmanın insanlığın kendi sonunu yaklaştırdığı uyarısında bulundu.

‘UZAYLILARIN VARLIĞINI KABUL ETMEK OLDUKÇA TUTARLI BİR TEORİ

Hawking’e göre, matematiksel olarak dünya dışı varlıkların var olduğunu kabul etmek oldukça olası bir teori. Bu varlıkların göçebe bir kültüre sahip olma olasılıklarının altını çizen Hawking, bu canlıların kendi gezegenlerindeki kaynakları tüketmiş ve yaşama uygun başka gezegen arayışı içinde olma olasılıklarının bulunduğunu da sözlerine ekledi.

‘GEZEGENİMİZİN İŞGALİ İLE SONUÇLANABİLİR’

Bu durumun son derece tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini belirten İngiliz fizikçi, söz konusu arayışın gezegenimizin işgali ile sonuçlanabileceği olasılığının mevcut olduğunun altını çizdi.

‘AMERİKA’NIN KEŞFEDİLMEMESİNDEN BİLE DAHA KÖTÜ’

Gezegenimizin dünya dışı bir medeniyet tarafından keşfedilmesini Amerika'nın keşfine benzeten Hawking, bu senaryonun gerçekleşmesinin doğuracağı sonucu "Amerika’nın keşfedilmemesinden bile daha kötü" olarak örnekledi.

Daha önce benzer bir uyarıyı yapay zeka için yapan teorik fizikçi Stephen Hawking, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Zeitgeist Kongresi'nde yaptığı konuşmada "Bilgisayarlar, yapay zeka sayesinde önümüzdeki 100 yıl içinde insanları alt edecek" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 21:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kara
Kara - 3 yıl Önce

Uzaylılar binlerce sene öncede buradaydı.insanlara yol gösterici olmuşlardır.dünyadaki kaynaklar tükenme aşamasında. Ne yapsınlar dünyayı.uzayda okadar çok gezegen varki, dünya hiç kalır.

mert
mert - 3 yıl Önce

hic merak etme stephen amca, dünyanin sonunu biz uzaylilardan önce getiririz.